Jesteś tutaj: Porady prawne

Porady prawne - Adwokat Leszno

Jeśli potrzebują Państwo porady prawnej, serdecznie zapraszam do kontaktu. Z uwagi na szereg obowiązków związanych z wykonywanym przeze mnie zawodem i koniecznością stawiennictwa przed sądami oraz organami administracji publicznej, uprzejmie proszę o uprzednie umówienie się na termin spotkania. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego bądź poprzez e-mail.

Konsultacje prawnicze Leszno – kiedy warto skorzystać?

Porady prawne w Lesznie mogą być przydatne w wielu sytuacjach. Warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia zawsze wtedy, gdy potrzebują Państwo pomocy w zrozumieniu przepisów czy procedur, a także w rozwiązaniu problemów prawnych.

Niekiedy doradztwo prawne bywa po prostu niezbędne – jeśli nie zajmują się Państwo prawem na co dzień, wiele kwestii może wydawać się skomplikowanych i nieintuicyjnych. Być może potrzebują Państwo również merytorycznej opinii oraz wskazówki, jak postąpić w konkretnej sytuacji. Moja kancelaria oferująca porady prawne w Lesznie jest miejscem, do którego warto się zgłosić. Zapewniam profesjonalne i indywidualne podejście do każdej sprawy.

Prawnik – porady Leszno

Porady adwokackie w Lesznie mogą dotyczyć różnorodnych zagadnień związanych z prawem rodzinnym, spadkowym, karnym czy gospodarczym. Wsparcie prawnika jest szczególnie wskazane w takich sytuacjach jak:

  1. sprawy cywilne – jeśli mają Państwo problem związany z umowami różnego rodzaju, dziedziczeniem, rozwodem, odszkodowaniami;
  2. sprawy karno-prawne – jeśli zostali Państwo oskarżeni o popełnienie przestępstwa lub macie pytania dotyczące swoich praw w kontekście prawa karnego, a także, jeśli występują Państwo w roli pokrzywdzonego bądź świadka;
  3. sprawy rodzinne – w sytuacjach związanych z rozwodem, podziałem majątku, opieką nad dziećmi lub innymi kwestiami rodzinno-prawnymi;
  4. sprawy nieruchomości – w przypadku zakupu, sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, a także sporów dotyczących własności;
  5. sprawy biznesowe – porady prawne w Lesznie mogą być pomocne przy zakładaniu firmy, tworzeniu umów handlowych, negocjacjach biznesowych, a także w razie problemów z partnerami biznesowymi.

Zakres działania mojej kancelarii jest bardzo szeroki, dlatego mogą Państwo liczyć na profesjonalną pomoc w wielu sprawach. Współpracuję zarówno z klientami indywidualnymi, jak i z przedsiębiorcami. W drugim przypadku bardzo często podejmujemy stałą relację, która polega na pełnej obsłudze prawnej firmy. Nie jest to jednak warunek konieczny. Porada prawna w Lesznie może mieć również charakter jednorazowy.

Porady prawnika Leszno – dlaczego warto  zgłosić się po pomoc?

Przepisy prawa bywają skomplikowane i mogą wydawać się niejednoznaczne. Osoba, która nie ma na co dzień dotyczenia z kodeksami, aktami czy pismami sporządzanymi prawniczym językiem, bardzo często czuje się nimi przytłoczona. Jeśli otrzymali Państwo pismo z sądu lub innej instytucji i nie macie pewności, jak postąpić w danej sytuacji bądź nie rozumiecie treści komunikatu, porada prawna w Lesznie może stanowić bardzo cenną pomoc.

Konsultacje prawne są również niezwykle przydatne w sprawach spornych z członkami rodziny, pracodawcą, najemcami lub innymi podmiotami. Adwokat przedstawi Państwu dostępne rozwiązania i podpowie, jakie kroki warto podjąć, by zadbać o swoje interesy.

Zapraszam do kontaktu z kancelarią w Lesznie. Porady prawnika mogą ułatwić wiele spraw i pozwolą uniknąć zbędnego stresu.

Ile kosztuje prawnik w Lesznie?

Koszty związane ze świadczonymi usługami, w postaci prowadzenia sprawy czy też udzielenia porady prawnej, ustalane są w sposób indywidualny z każdym klientem. Wysokość wynagrodzenia zależy od szeregu czynników takich jak: rodzaj sprawy, zakres jej skomplikowania, czasu trwania współpracy oraz etapu na jakim sprawa się znajduje. W przypadku zlecenia prowadzenia sprawy, wynagrodzenie za udzieloną poradę wliczane jest do wynagrodzenia za prowadzenie sprawy.

W zakresie obsługi przedsiębiorców istnieje również możliwość ustalenia wynagrodzenia na zasadzie ryczałtu, za prowadzenie stałej obsługi prawnej, w zależności od przedmiotu usług i zakresu potrzeb.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała