Jesteś tutaj: Oferta Prawo rodzinne Alimenty

Alimenty - Adwokat Leszno

Adwokat – alimenty Leszno

Moja kancelaria zajmuje się sprawami związanymi z alimentami. Wspieramy w złożeniu pozwu o alimenty, ubieganiu się o ich podwyższenie bądź obniżenie. Jeśli zmagają się Państwo z tego rodzaju sprawami, zapraszam do skorzystania z porady prawnej lub zaangażowania mojej kancelarii w roli Państwa reprezentanta. Pomogliśmy już wielu klientom, którzy starali się o ustanowienie alimentów na dziecko w Lesznie lub dążyli do zmiany wysokości świadczenia.

Działamy profesjonalnie i sprawnie. Wsparcie prawnika może przyspieszyć i ułatwić przebieg procedury związanej z alimentami na dziecko w Lesznie. Daje także pewność, że zadbają Państwo o swoje interesy w najskuteczniejszy dostępny sposób.

Alimenty na dziecko – Leszno

Alimenty na dziecko to świadczenie, które dorosła osoba jest zobowiązana płacić na rzecz swojego potomstwa.

Wysokość alimentów na dziecko zależy od możliwości finansowych rodzica zobowiązanego do ich płacenia, usprawiedliwionych potrzeb dziecka, które gwarantują mu normalne warunki życia i rozwoju oraz zaangażowania rodzica w jego utrzymanie i wychowanie. Wysokość alimentów na dziecko jest ustalana przez sąd, ale rodzice mogą między sobą ustalić kwotę, termin i sposób ich płacenia.

Ze względu na to, że wysokość świadczenia nie jest ustalana na zawsze, można ubiegać się o ich podwyższenie alimentów w Lesznie, w czym Państwu pomożemy.

Leszno – adwokat alimenty

Warto wiedzieć, że alimenty na dziecko są tylko jednym z kilku rodzajów tego świadczenia. Można się o nie ubiegać również w innych sytuacjach. Pozew o alimenty w Lesznie może dotyczyć również następujących sytuacji:

  • alimenty dziecka na rzecz rodzica,
  • alimenty dziadka czy babci na rzecz wnuka lub wnuczki,
  • alimenty wnuka czy wnuczki na rzecz dziadka lub babci,
  • alimenty pasierba na rzecz ojczyma czy macochy,
  • alimenty jednego małżonka na rzecz drugiego – w okresie trwania małżeństwa,
  • alimenty jednego małżonka na rzecz drugiego – po zakończeniu małżeństwa (rozwód/unieważnienie/separacja).

Adwokat od alimentów w Lesznie oferuje pomoc w każdej z wyżej wymienionych sytuacji. Nie tylko wspieram w złożeniu pozwu o alimenty, ale również mogę reprezentować stronę, która uważa, że zostało na nią nałożone zbyt wysokie świadczenie.

Alimenty – Leszno

Niezależnie od tego, czy chcą się Państwo ubiegać o przyznanie alimentów w Lesznie na dziecko, czy dla samych siebie, moja kancelaria z przyjemnością przyjrzy się Państwa sprawie i zaproponuje optymalne rozwiązanie.

Wraz z moimi współpracownikami mamy bogate doświadczenie w pozwach o alimenty w Lesznie, a także w sprawach związanych z podwyższeniem świadczenia. Warto wiedzieć, że prawo oferuje wiele możliwości dotyczących poprawienia sytuacji materialnej – własnej lub dziecka.

Wsparcie profesjonalnego adwokata od alimentów w Lesznie może się okazać niezwykle cenną pomocą. Zapraszam do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała