Jesteś tutaj: Oferta Prawo cywilne Windykacja i egzekucja należności

Windykacja i egzekucja należności – Leszno

Jedną z usług świadczonych w naszej kancelarii w Lesznie jest windykacja należności. Obsługujemy również klientów z okolicznych miejscowości. Zapewniamy kompleksowe wsparcie – od zajęcia się kwestiami formalnymi, przez reprezentowanie interesów mocodawców w sądzie, po udział w negocjacjach w ich imieniu. 

Windykacja należności – pomoc adwokata w ściąganiu wierzytelności 

Odzyskiwanie należności to często złożony i wymagający proces, ponieważ dłużnicy za wszelką cenę unikają odpowiedzialności za swoje zobowiązania. W efekcie generują poważne straty np. dla przedsiębiorców lub dla osób prywatnych, które są ich wierzycielami. W związku z tym warto w odzyskiwanie wierzytelności zaangażować adwokata. Oferujemy wsparcie na każdym z etapów procesu, jakim jest windykowanie należności – tj. na etapie windykacji przedprocesowej,  sądowej i komorniczej. 

W zakres naszych usług wchodzą przede wszystkim: 

  • sporządzanie wezwań do zapłaty, 
  • negocjowanie z dłużnikami,
  • opracowanie dokumentacji związanej z restrukturyzacją zadłużenia, 
  • windykacja długu w procesie sądowym – przygotowanie mocodawcy do postępowania, zgromadzenie potrzebnych dokumentów, reprezentacja w sądzie, 
  • monitorowanie, jak wygląda na danym etapie egzekucja należności pieniężnych
  • informowanie klientów o przebiegu sprawy. 

Wiemy, że windykacja długów to proces złożony i wymagający czasu oraz środków. Jednak warto zaangażować w niego prawnika. Wtedy ściąganie wierzytelności przebiegnie zgodnie z przyjętymi standardami, a w jego trakcie zostaną wykorzystane wszystkie dostępne narzędzia do ochrony interesów klientów. 

Windykacja długów – jakimi sprawami się zajmujemy? 

Ściąganie należności dotyczy długów związanych przede wszystkim z niezapłaconymi fakturami VAT oraz zaległościami w czynszach i pożyczkach. Egzekucja należności odnosi się także do egzekwowania wypłaty środków należnych m.in. z tytułu nałożenia na podmiot kar umownych. W każdym wypadku do sprawy podchodzimy indywidualnie. Informujemy, jak może przebiegać windykacja długów w konkretnym przypadku i doradzamy klientowi, jak może postępować, aby maksymalnie zwiększyć szansę na odzyskanie należnych środków.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała