Jesteś tutaj: Oferta Prawo karne

Prawo karne - Adwokat Leszno

W zakres usług związanych z prawem karnym wchodzą w szczególności:

 • obrona w sprawach karnych, karno-skarbowych, o wykroczenia, w sprawach nieletnich, zarówno w postępowaniu przygotowawczym jak i sądowym,
 • reprezentacja osoby pokrzywdzonej przestępstwem,
 • pełnienie funkcji pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego,
 • sporządzanie prywatnych i subsydiarnych aktów oskarżenia,
 • reprezentacja w postępowaniu wykonawczym,
 • sporządzanie wniosków o odroczenie wykonania kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie, zawieszenie wykonania kary i inne

Adwokat - sprawy karne w Lesznie

Prawnik prawa karnego w Lesznie oferuje kompleksową pomoc na każdym etapie postępowania karnego. Strategię działania dobieram indywidualnie do potrzeb klienta, reprezentując go w sprawach dotyczących m.in. odroczenia wykonywania kary, zarządzania jej wykonania, a także opracowania pism procesowych – apelacji, kasacji czy zażaleń. Zakres pomocy prawnej kancelarii jest zależny od roli klienta w postępowaniu karnym – czy jest on osobą pokrzywdzoną, czy oskarżoną.

W swojej praktyce adwokackiej z zakresu prawa karnego skupiam się na kliencie i jego oczekiwaniach, dążąc do osiągnięcia satysfakcjonującego zakończenia postępowania. Usługi związane z prawem karnym świadczone są kompleksowo – od momentu zatrzymania do zakończenia procesu. W porozumieniu z klientem ustalam skuteczną linię obrony opartą na interesie klienta, podstawach prawnych i wieloletnim doświadczeniu. Zachęcam do kontaktu z prawnikiem w naszej kancelarii.

Sprawy karne – Leszno

Warto wiedzieć, w jakim obszarze może się przydać pomoc dobrego adwokata od prawa karnego w Lesznie.

Prawo karne dzieli się na trzy główne obszary wymienione poniżej.

 • Prawo karne materialne (sensu stricto)

Określa rodzaje działań zabronionych, czyli czyny stanowiące przestępstwa. Normuje zasady odpowiedzialności za te czyny oraz środki prawne stosowane wobec ich sprawców.

 • Prawo karne procesowe (formalne)

Reguluje postępowanie w sprawach o czyny zabronione przez prawo karne materialne. Dotyczy procedur sądowych, dowodów, przesłuchań, apelacji itp.

 • Prawo karne wykonawcze

Normuje wykonywanie kar, środków karnych i zabezpieczających oraz inne rozstrzygnięcia wydawane w sprawach karnych.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy dobrego adwokata od prawa karnego w Lesznie, nie musicie samodzielnie zagłębiać się w definicje ani znać powyższego rozróżnienia. Wystarczy, że zgłosicie się do mojej kancelarii i określicie, w jakiej sprawie potrzebujecie pomocy. To rolą adwokata karnego z Leszna będzie omówienie z Państwem wszystkich kwestii i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczących Waszej sytuacji.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że zagadnienia prawa karnego mogą być bardzo skomplikowane – szczególnie dla osób, które nie zajmują się nimi na co dzień. Moją rolą, jako adwokata karnego w Lesznie, jest kompleksowe zajęcie się Państwa sprawą oraz zadbanie o Wasze interesy.

Prawo karne – Leszno – kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?

Przykłady przestępstw, które wchodzą w zakres prawa karnego, są różnorodne i dotyczą wielu dziedzin życia. Prawnik prawa karnego w Lesznie pomoże Państwu m.in. w poniższych sprawach:

 • spowodowanie uszczerbku na zdrowiu,
 • zabójstwo,
 • nieumyślne spowodowanie śmierci,
 • bójka lub pobicie,
 • spowodowanie wypadku w ruchu,
 • prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W każdej z powyższych spraw, a także w wielu innych, które nie znalazły się na powyższej liście, mogą Państwo liczyć na rzetelne i merytoryczne wsparcie adwokata od spraw karnych w Lesznie.

Dobry adwokat – Leszno – sprawy karne

Niezależnie od tego, czy występują Państwo w roli pokrzywdzonych, oskarżonych czy świadków, pomoc prawnika prawa karnego z Leszna może okazać się niezwykle cenna. Adwokat jest specjalistą, który działa wyłącznie w Państwa interesie i stara się doprowadzić każdą sprawę do końca z uwzględnieniem Państwa korzyści.

Współpraca z adwokatem karnym przede wszystkim opiera się na zaufaniu. Prawnika chroni tajemnica adwokacka, tajemnica obrończa oraz przepisy, które zabraniają mu podejmowania jakichkolwiek działań mogących przynieść szkodę jego klientowi. To oznacza, że mają Państwo gwarancję rzetelnego i merytorycznego wsparcia w zakresie prawa karnego w Lesznie – niezależnie od sprawy, z jaką się zgłaszacie.

Zachęcam do skontaktowania się z kancelarią w Lesznie. Dobry adwokat od prawa karnego zapewni Państwu wsparcie na każdym etapie postępowania i pomoże zadbać o Wasze interesy.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała