Jesteś tutaj: Oferta Prawo cywilne Naruszenie dóbr osobistych

Naruszenie dóbr osobistych: Leszno

W naszej pracy zajmujemy się m.in. takim zagadnieniem prawnym jak naruszenie dóbr osobistych. W Lesznie, w naszej kancelarii spotykamy się z klientami, by zadbać o ochronę ich interesów. Zapewniamy indywidualne i kompleksowe podejście do każdej sprawy. Przeanalizujemy, czy w konkretnej sytuacji miało miejsce naruszenie dobra osobistego, doradzimy Ci, jakie kroki możesz podjąć w danej sytuacji i będziemy reprezentować Twoje interesy na poszczególnych etapach sprawy. 

Na czym polega naruszenie dobra osobistego? 

Naruszenie mienia osobistego, czyli właśnie naruszenie dóbr, to sytuacja, w której dochodzi do pogwałcenia praw niemajątkowych – np. wolności, zdrowia, swobody sumienia, wizerunku, nietykalności mieszkania. Czyn musi mieć charakter bezprawny, a ofiara nie może wyrazić na niego zgody. Naruszenie musi mieć obiektywny charakter z punktu widzenia systemu prawa panującego w społeczeństwie. 

W takiej sytuacji można wnieść pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych i domagać się rekompensaty za ten czyn (ma ją stanowić zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych). Osoba, której mienie osobiste zostało naruszone, może też domagać się zaprzestania dalszych naruszeń i usunięcia ich skutków. 

Naruszenie dóbr osobistych: odszkodowanie, pozew i pomoc prawna 

W ramach pomocy prawnej w kancelarii oferujemy: 

  • analizę konkretnej sprawy, 
  • doradztwo w zakresie podjęcia kolejnych kroków, 
  • przygotowanie dokumentów do sądu – opracujemy pozew o naruszenie dóbr osobistych
  • merytoryczne przygotowanie klienta do sprawy, 
  • reprezentowanie mocodawcy w procesie sądowym, 
  • udział w negocjacjach i mediacjach w imieniu klienta. 

Jak może zostać zrekompensowane naruszenie dóbr osobistych? Odszkodowanie może stanowić zadośćuczynienie. Aby je otrzymać, warto złożyć przy pomocy adwokata powództwo cywilne o naruszenie dóbr osobistych i domagać się rekompensaty poniesionych szkód. Wsparcie prawne w całym postępowaniu pomoże zadbać o ochronę Twoich interesów prawnych i egzekwowanie tego, co należy się poszkodowanemu w danej sytuacji.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała