Jesteś tutaj: Oferta Prawo rodzinne Ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa

Ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa - Leszno

Ustalenie ojcostwa – Leszno

Kancelaria specjalizuje się w sprawach związanych z ustalaniem ojcostwa w Lesznie. Wspieram klientów w składaniu pozwów o sądowe ustalenie bądź wykluczenie ojcostwa. Przeprowadzę Państwa przez całą procedurę, pomogę w sporządzeniu pism oraz zebraniu dowodów, które mają znaczenie dla sądu.

Mogą Państwo liczyć na merytoryczne, profesjonalne, a także empatyczne podejście do każdej sprawy, z jaką się do mnie zgłaszacie. Sądowe ustalenie ojcostwa w Lesznie bywa skomplikowane, jednak z rzetelną pomocą prawną może przebiegać możliwie szybko i bez zbędnych komplikacji.

Pozew o ustalenie ojcostwa – Leszno

Pozew o ustalenie ojcostwa w Lesznie składa się do sądu. Można to zrobić, gdy ojciec dziecka nie jest wpisany w akcie urodzenia dziecka i nie złożył oświadczenia w urzędzie stanu cywilnego o uznaniu dziecka.

W pozwie należy zawrzeć wniosek o ustalenie ojcostwa, czyli wnieść o ustalenie, że dany mężczyzna jest lub nie jest ojcem dziecka. Trzeba również załączyć odpowiednie dowody, z których najpewniejszym jest test DNA. Co ważne, aby ustalenie ojcostwa w Lesznie było możliwe, dziecko nie może mieć innego ojca prawnego.

Jeśli nie wiedzą Państwo, jak rozpocząć procedurę ustalenia bądź zaprzeczenia ojcostwa, moja kancelaria jest do Państwa dyspozycji. Pomogę w sformułowaniu wniosku o zaprzeczenie ojcostwa przez ojca w Lesznie, a także w innych sytuacjach związanych z uznaniem danej osoby za ojca dziecka.

Kto może wnioskować o ustalenie ojcostwa?

Zgodnie z polskim prawem o ustalenie ojcostwa może wystąpić:

  • matka dziecka;
  • domniemany ojciec;
  • samo dziecko;
  • prokurator, w sytuacji, gdy wymaga tego dobro dziecka lub ochrona interesu społecznego.

Zarówno matka, jak i domniemany ojciec nie mogą wystąpić z takim żądaniem po śmierci dziecka, jak również po osiągnięciu przez nie pełnoletności.

Niezależnie od tego, w jakim charakterze występują Państwo w konkretnej sytuacji, możecie liczyć na profesjonalne wsparcie mojej kancelarii.

Zaprzeczenie ojcostwa – Leszno

Zajmujemy się także pomocą w złożeniu pozwu o wykluczenie ojcostwa w Lesznie. Zaprzeczenie ojcostwa polega na prawnym podważeniu biologicznego ojcostwa mężczyzny. Może ono dotyczyć zarówno małżonków, jak i byłych małżonków. W celu zaprzeczenia ojcostwa należy wykazać, że mąż matki nie jest ojcem dziecka. Najczęściej w treści pozwu wnioskuje się o przeprowadzenie badań DNA, które następnie zleca sąd prowadzący postępowanie.

Jeśli chcą Państwo przeprowadzić procedurę zaprzeczenia ojcostwa w Lesznie, zachęcam do skontaktowania się z moją kancelarią. Mam duże doświadczenie w takich sprawach, dlatego gwarantuję rzetelną i merytoryczną pomoc.

Kwestie związane z ustaleniem ojcostwa są delikatne, często również budzą duże emocje. Mogą Państwo liczyć na empatyczne i profesjonalne podejście na każdym etapie procedury. Odpowiem na wszystkie pytania i doradzę, jakie kroki warto podjąć w konkretnej sytuacji. Wyjaśnię także, z jakimi konsekwencjami wiąże się złożenie pozwu o sądowe ustalenie ojcostwa w Lesznie.

Zapraszam do skontaktowania się z kancelarią w celu omówienia szczegółów i ustalenia warunków współpracy.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała