Jesteś tutaj: Oferta Prawo spadkowe

Prawo spadkowe - Adwokat Leszno

Moja kancelaria zajmuje się zagadnieniami prawa spadkowego w Lesznie.

W zakres świadczonych usług wchodzą w szczególności:

  • stwierdzenie nabycia spadku z ustawy i testamentu,
  • przyjęcie lub odrzucenie spadku,
  • dokonanie podziału majątku spadkowego,
  • zachowek,
  • wykonanie zapisu lub polecenia,
  • podważenie ważności testamentu

Kancelaria adwokacka oferuje pomoc prawną klientom z Leszna oraz okolicznych miejscowości, a dzięki poradom on-line – również osobom, które zgłaszają się po pomoc z dowolnego miejsca Polski.

Adwokat do spraw spadkowych – Leszno

Jako adwokat do spraw spadkowych w Lesznie zajmuję się prowadzeniem spraw m.in. z zakresu prawa spadkowego. W ramach proponowanego wsparcia udzielam osobom korzystającym ze wsparcia prawniczego informacji dotyczących zasad dziedziczenia majątku po zmarłych. Biorę na siebie również odpowiedzialność za przygotowywanie różnych dokumentów, do których można zaliczyć np. pozew o zachowek. Występuję też w roli pełnomocnika tych, których interesuje podważenie testamentu albo odrzucenie spadku po latach.

Prawo spadkowe – Leszno

Prawo spadkowe jest szeroką dziedziną, która reguluje wiele istotnych kwestii. Często są one związane z majątkiem o znacznej wartości, dlatego nabycie spadku wielokrotnie budzi kontrowersje i spory. W razie ich wystąpienia najskuteczniejszą metodą jest skorzystanie ze wsparcia godnej zaufania kancelarii prawa spadkowego w Lesznie.

Warto skonsultować się z adwokatem od spraw spadkowych specjalizującym się w takich sprawach niezależnie od tego, czy zostali Państwo spadkobiercami, ubiegacie się o zachowek czy zostaliście pominięci w testamencie. Sprawy spadkowe warto rozwiązywać od razu, ponieważ z czasem mogą ulegać coraz większemu skomplikowaniu.

Leszno – nabycie spadku

Jak wskazuje obowiązujące w Polsce prawo spadkowe, dziedziczenie mienia pozostawionego przez nieżyjącą osobę może odbywać się na drodze ustawowej albo na podstawie ostatniej woli sporządzonej przez spadkodawcę. – testamentu.  

Autor testamentu sam wyznacza, komu ma przypaść w udziale majątek po jego śmierci. Jako prawnik oferuję klientom wsparcie w sprawach o podważenie treści tego dokumentu. Doradzam im w kwestiach dotyczących przyjęcia albo odrzucenia spadku (także po latach) oraz jego podziału pomiędzy spadkobierców. Reprezentuję również ich interesy w postępowaniach o przyznanie zachowku.

W zakresie kompetencji kancelarii prawa spadkowego z Leszna mieści się ustalanie kręgu osób uprawnionych do dziedziczenia zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym. Powierzone mi sprawy najpierw poddaję analizie. Na jej podstawie przedstawiam klientom możliwe strategie postępowania w procesach dotyczących np. podważenia testamentu, odrzucenia spadku po latach albo ubiegania się o zachowek po przekazaniu do sądu stosownego pozwu.

Zachowek – Leszno

Zachowek jest prawem do otrzymania części spadku przez osoby najbliższe spadkodawcy, które zostały pominięte w testamencie lub otrzymały zbyt mały udział w spadku. Należy się on zstępnym, małżonkowi i rodzicom spadkodawcy. Wysokość zachowku zależy od wartości spadku i stopnia pokrewieństwa ze spadkodawcą. Jest on zawsze wypłacany w formie pieniężnej.

W 2023 roku wprowadzono zmiany w przepisach o zachowku, które umożliwiają zrzeczenie się zachowku, rozłożenie zapłaty na raty, odroczenie terminu płatności lub obniżenie jego wysokości.

Jeśli nie mają Państwo pewności, jak ubiegać się o zachowek, z przyjemnością udzielę Państwu pomocy jako doświadczony adwokat do spraw spadkowych w Lesznie. Wspieram również klientów w procesach związanych z nieuprawnionym ubieganiem się o zachowek przez innych członków rodziny. Doradzę, jak postąpić w konkretnej sytuacji, wskażę działania, które można podjąć, a także wyjaśnię wszelkie zawiłości prawne związane z Państwa sprawą spadkową.

Nabycie spadku w Lesznie bardzo często rodzi uzasadnione wątpliwości, zarówno u spadkobierców, jak i u osób, które nie zostały uwzględnione w dziedziczeniu. Prawo spadkowe bywa skomplikowane, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć porady specjalisty. W taki sposób można skutecznie zadbać o swoje interesy.

Pomoc kancelarii prawa spadkowego w Lesznie pozwoli uregulować sprawę spadkową w skuteczny sposób. Dzięki temu jakiekolwiek wątpliwości, roszczenia czy braki formalne nie będą trwały przez kolejne lata, szkodząc relacjom rodzinnym.

Adwokat do spraw spadkowych w Lesznie

Wsparcie kancelarii prawa spadkowego w Lesznie może przydać się w wielu sytuacjach. Jeśli mają Państwo obawy związane z przeprowadzeniem sprawy spadkowej, chętnie Państwu pomogę.

Działam merytorycznie, rzetelnie, sprawnie, ale również empatycznie. Mają Państwo pewność, że powierzacie swoją sprawę w ręce profesjonalisty, który właściwie zadba o Wasze interesy.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała