Jesteś tutaj: Oferta Prawo rodzinne

Prawo rodzinne - Adwokat Leszno

Adwokat od spraw rodzinnych w Lesznie Marcin Dłubała świadczy pomoc prawną w zakresie szeroko pojętego prawa rodzinnego. Prowadził on do tej pory dziesiątki spraw rozwodowych, z których większość zakończyła się sukcesem. Doświadczenie zdobyte podczas spraw dotyczących rozwodów z orzekaniem o winie pozwoliło Marcinowi Dłubale wypracować skuteczny schemat pracy, który pozwala Klientom zacząć nowy etap w życiu bez stresu i problemów prawnych.

Kancelaria prawa rodzinnego – Leszno

Prawo rodzinne reguluje stosunki prawne w rodzinie – zarówno niemajątkowe, jak i majątkowe. Jest opisane w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym.

Podstawowe zasady prawa rodzinnego i opiekuńczego to:

 • zasada dobra dziecka – określa, co jest w najlepszym interesie dziecka i powinna być wytyczną dla wszystkich decyzji, opartych na podstawie Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego;
 • zasada ochrony rodziny – polskie prawo rodzinne powinno w szczególności zadbać o dobro rodziny. Nienaruszalność tej podstawowej komórki społecznej powinna być priorytetem, podczas rozwiązywania jakichkolwiek sporów z zakresu prawa rodzinnego;
 • zasada uniezależnienia stosunków rodzinnych od obcych im stosunków majątkowych – polskie prawo rodzinne stoi na straży nierozerwalności więzów rodzinnych, głównie w kontekście więzów majątkowych. Oznacza to, że przepisy – jako priorytet – powinny ustalać dobro rodziny, ze względu na sam fakt, iż jest ona najdoskonalszą komórką budującą więzi zarówno między rodzicami, jak i między rodzicami a dziećmi.

Pomoc adwokata od spraw rodzinnych w Lesznie obejmuje bardzo szeroki zakres zagadnień – począwszy od rozwodów, a skończywszy na ubezwłasnowolnieniach częściowych i całkowitych.

Adwokat rodzinny w Lesznie – na czym polega jego pomoc?

Sprawy sądowe obsługiwane przez naszą kancelarię adwokacką to:

 • rozwód z orzekaniem i bez orzekania o winie,
 • separacja,
 • alimenty – zasądzenie, obniżenie, podwyższenie, uchylenie obowiązku alimentacyjnego,
 • uregulowanie kontaktów z małoletnim,
 • podział majątku wspólnego małżonków,
 • ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej,
 • zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa,
 • unieważnienie małżeństwa,
 • ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe,
 • ustanowienie opiekuna

Rozwód - dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

Z pomocą adwokata rodzinnego w Lesznie sprawa rozwodowa potoczy się znacznie szybciej – specjalista od prawa będzie wiedział, jak najlepiej zatroszczyć się o interesy Klienta i jak poprowadzić sprawę z korzyścią dla niego. Sprawy rozwodowe są z reguły skomplikowane – dotyczą bowiem ludzkich uczuć i wspólnej przeszłości. Dobrze, aby w tym okresie towarzyszyła Państwu osoba, która pomoże uniknąć błędów i dopnie wszelkich formalności na każdym z etapów rozprawy rozwodowej. Zadaniem adwokata od spraw rodzinnych w Lesznie jest również informowanie Klienta o bieżących zmianach i odpowiadanie na wszystkie jego pytania.

Adwokat – sprawy rodzinne Leszno

Prawo rodzinne nie dotyczy wyłącznie rozwodów, ale również wielu innych spraw związanych ze stosunkami pomiędzy członkami rodziny. Są to zagadnienia dotyczące władzy rodzicielskiej, zasądzania alimentów lub zmiany ich wysokości, czy zaprzeczenia bądź ustalenia ojcostwa. Każda z nich może być trudna i obciążająca dla osób, które są w nią zaangażowane.

Sprawy rodzinne często budzą wiele trudnych emocji, ponieważ dotyczą bliskich sobie osób. W spornych sytuacjach i konfliktach zwykle niełatwo zachować chłodny osąd sytuacji, który pozwoli na podejmowanie racjonalnych decyzji.

Właśnie dlatego pomoc prawnika rodzinnego z Leszna może okazać się bardzo istotna. Specjalista nie tylko zajmie się sprawą od strony merytorycznej, ale również służy wsparciem w najtrudniejszych sprawach. Jako osoba niezaangażowana osobiście w spór prawny, gwarantuję profesjonalne podejście do każdego etapu postępowania. Klienci mogą skorzystać z doradztwa, w każdym obszarze, który budzi ich wątpliwości.

Dobry adwokat – prawo rodzinne Leszno

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego w Lesznie nie toczą się wyłącznie na salach sądowych, na których może reprezentować Państwa adwokat. Większość działań podejmowanych na rzecz klientów obejmuje kwestie formalne, takie jak sporządzenie pism, gromadzenie dokumentacji czy kontaktowanie się z urzędami państwowymi.

Takie czynności są czasochłonne, stresujące, a przede wszystkim wymagające odpowiedniej wiedzy. Powierzenie ich adwokatowi prawa rodzinnego z Leszna zdejmuje z Państwa ogromną odpowiedzialność za dotrzymywanie terminów, prawidłowe sporządzanie wniosków i dopełnianie wielu innych formalności.

Zyskują Państwo czas, ograniczają wysiłek i stres, a przede wszystkim mają pewność, że wszystkie procedury zostaną przeprowadzone terminowo i zgodnie z najnowszymi przepisami.

Kancelaria adwokacka prowadzona przez adwokata Marcina Dłubałę ma duże doświadczenie w wieloletnim prowadzeniu spraw rodzinnych w Lesznie. Jeśli szukają Państwo rzetelnego prawnika, z satysfakcją będę reprezentować Państwa w sądzie oraz przed innymi organami administracyjnymi.

Zapraszam Państwa do kontaktu.

Kontakt
ul. Jana Matejki 9 64-100 Leszno woj. wielkopolskie
Copyright © Adwokat Marcin Dłubała
Kancelaria Adwokacka Marcin Dłubała